Cestovinový šalát so šunkou, kukuricou, paprikou a krémovým dresingom

 

 

Tento 20-minútový smotanový cestovinový šalát je hitom na každom skupinovom stretnutí! Tento slano-sladký kukuričný cestovinový šalát so šunkou a bohatým krémovým dresingom je ideálny na grilovanie, pikniky a poteší aj tých najnáročnejších jedákov. Všetky ingrediencie môžete tiež jednoducho zmiešať a zladiť podľa svojich chutí – cestovinový šalát ozdobte čerstvými paradajkami, uhorkami, olivami, strúhaným syrom a podobne.

 

Ingrediencie:

 

     250 g cestoviny farfalle alebo iné krátke cestoviny

     1 šálka varených kukuričných zŕn

     1 červená paprika nakrájaná na kocky

     4 plátky varenej šunky, nakrájanej na kocky

     1 lyžica nasekanej čerstvej bazalky

     1/2 lyžičky soli a korenia

     3 lyžice kyslej smotany

     2 lyžice majonézy

     2 lyžice limetkovej šťavy

 

Postup:

 

1. Cestoviny uvarte “al dente” podľa návodu na obale. Scedíme a odložíme bokom – časť vody z varenia cestovín si môžete nechať na neskoršiu prípravu omáčky.

2. Kým sa cestoviny varia, vyšľaháme spolu kyslú smotanu, majonézu, niekoľko lyžíc vody na varenie cestovín (voliteľné) a čerstvo vytlačenú limetkovú šťavu v miske. Ak máte pocit, že je váš šalátový dresing príliš hustý, pridajte viac kyslej smotany, malé množstvo vody alebo extra limetkovú šťavu (alebo citrónovú šťavu).

3. Vo veľkej mise zmiešajte uvarené a scedené cestoviny, uvarené kukuričné zrná, na kocky nakrájanú papriku a nasekanú varenú šunku. Pridajte šalátový dresing a potom premiešajte.

4. Rozdeľte do jednotlivých šalátových misiek a posypte cestovinový šalát nasekanou čerstvou bazalkou.

 

Prajeme dobrú chuť!